Ankara Gölbaşı Oğulbey Mahallesi Konya Yolu 25. km’de bulunan tesisimizin adı ÜÇMEŞELER’dir.

50’li yIllardan itibaren Ankara’ya göç eden Malatya ili, Hekimhan ilçesi, Hacılar ve Dereköy’lü vatandaşlarca kurulup, yetiştirilip geliştirilen çöl ortasında bir vahadır ÜÇMEŞELER.

Mülkiyeti, Hasan ALICI ve 6 arkadaşının 1995’de kurduğu Hacılar ve Dereköy Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne aittir. Halen Ankara’da yaşayan Hacılar ve Dereköy vatandaşlarından oluşan 208 üyesi mevcuttur.

Tesisimiz, biri yarı olimpik olmak üzere 2 havuza sahiptir. Havuzlar tam donanımlıdır. Yaklaşık 8 dönüm piknik alanımızda 22 yıllık, kavak, söğüt, çınar, çam, meşe, iğde, ıhlamur, her türlü meyve aağaçlarıyla doğal güzelliğe sahiptir. Ortada büyük bir çim saha mevcuttur. Hacılar köyümüzün simgesi olan Hacıbaba çeşmesinin birebirini ve yine köylerimizin ziyaretgahlarında bulunan meşelerin üç tanesini bir arada toplayarak köy ruhumuzu yaaşatıyoruz. Çocuk parkı ve basket potası gibi etkinlik alanları vardır. Piknik alanında mangal yerleri, mangallar, Çeşmeler, mutfak, tuvaletler gibi donanımlar mevcuttur.

Piknik alanımızın doğallığıyla köyümüzü yaşatıyoruz.

Havuzbaşı alanlarımızda da Ankara’mızı yaşatıyoruz.

BİZE KATILABİLİRSİNİZ BEKLİYORUZ.

Hasan ALICI
Kurucu Başkan ve İşletme Sorumlusu This Contact Form do my essay me uk.